1.Dopis z Bradavic

29. prosince 2009 v 22:37 | Little Jappanesse |  Nedoceněná sestra
1. Dopis z Bradavic

Petunia seděla u kuchyňského stolu a psala domácí úkoly. Mračila se nad sešitem s matematickými úlohami a záviděla dvojčeti Lily, která venku již běhá po zahradě se sousedovic klukem s černými mastnými vlasy, kterého Petunie neměla ráda.
,,Nemrač se, to ti nesluší Petty, a čím dřív to spočítáš tím dřív půjdeš taky ven." poznamenala od sporáku paní Evansová. Petunia na to nic neřekla, dál se mračila ale dala se zase do toho otravného počítání.

Najednou zazvonil zvonek. ,,Petty, otevři prosím tě, mám umazané ruce." zaprosila matka. Petty odložila pero a odšourala se do haly. Otevřela dveře, ale nikdo v nich nebyl, už chtěla zavřít, když si všimla tlusté obálky nadepsanou zeleným inkoustem, která ležela na rohožce. Schýbla se pro něj a přečetla si komu je adresovaný. V zápětí v šoku strnula, stálo na něm:

Petunia Evansová
Měsíční ulice 6
Kvikálkov - Surrey

,,Kdo to je, zlato?" ozvala se matka z kuchyně. ,,Nikdo!" zakřičela Petty do domu a střčila si dopis složený do kapsy.
Později večer, když šla Petty spát vyndala pomačkaný dopis, otevřela ho a pod baterkou četla:
Vážená slečno Evansová,
S potěšením Vám oznamujeme, že jste byla přijata do Školy Čar a Kouzel v Bradavicích. V příloze Vám zasíláme seznam všech kouzelných učebnic a pomůcek ke kouzlení. Očekáváme Vaši sovu, nejpozději 31. Července.
Se srdečným pozdravem,
Minerva Mc Gonagallová
Zástupkyně ředitele
,,Mou sovu?" vydechla Petunia a v hlavě se jí honila jedna nesmyslná myšlenka za druhou. Ozvalo se zaklepání a vzápětí se objevila zrzavá hlava Lily.
,,Ještě nespíš?" zašeptala Lily a Petunia rychle schovala dopis pod polštář. ,,Co chceš takhle pozdě v noci Lily?" zeptala se přímo místo odpovědi. Lily přešla pokoj a sedla si na sestřinu postel.
,,Tobě to taky přišlo?"
,,Cože?!" Petunia se snažila předstírat že neví o čem Lily mluví.
,,Nedělej se, vím co máš pod polštářem."
Petunia nic neříkala jen si založila ruce na prsou. Lily vytáhla z kapsy u pyžama svůj dopis a zamávala jím sestře před nosem.
"Ty taky??" byla první reakce než Petty konečně vytáhla ten svůj. Přečetly si navzájem svoje dopisy a potom Lily vydechla: "Není to úžasné?"
"Jo nejspíš, ale co řeknem našim, že budem studovat kouzla?? Čáry?? Ještě půjdem do blázince!" to poslední slovo řekla o trochu hlasitěji než chtěla a od pokoje naproti se ozvalo hlasité zachrápání.
"Tiše" napomenula Lily sestru. "Ty možná, ale pokud jde o mě tak budou hrdí." Petunia nakrčila nos. "Jistě na svatou Lily, která nikdy nic neudělala a bude studovat kouzla a čáry, proč ne, proč bychom nemohli být pyšní,ale Petunii? Tu pošlem do blázince se zastávkou na psychiatrii!"
Chvilku obě mlčely.
"Petty, věříš na kouzla?"
"Ne…" neznělo to ovšem přesvědčivě.
"Stalo se Ti někdy něco o čem jsi neměla ani ponětí, když jsi měla strach nebo vztek?" vyzvídala dál Lily a krapet se začervenala.
Petunia dlouho mlčky přemýšlela a nakonec řekla: "Jdi spát Lily, promluvíme si zítra."
Lily vstala, dopis v rukou, u dveří se zastavila a otočila se zpátky k sestřině posteli. "Neodpověděla jsi mi"
"Pokud tě to potěší a budeš klidně spát Lily, ne nic se mi nestalo, stačí?!"
Lily přikývla, otočila se ke dveřím a vzala za kliku,přitom zamumlala tak potichu že ji Petty stěží slyšela: "Potom nechápu proč jsi dostala ten dopis…."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Haruno Sakura  tvoje SB Haruno Sakura tvoje SB | Web | 31. prosince 2009 v 14:50 | Reagovat

Ahoj SB viem je to neskoro ale  klikni na web je to prekvapenie k Vianociam http://sasume.blog.cz/0912/k-vianociam-pre-moje-sb-od-haruno-sakury#komentare

2 Yarushka Yarushka | Web | 29. srpna 2011 v 2:07 | Reagovat

pěknéé :))

3 Hikarashi MeiLin Hikarashi MeiLin | E-mail | Web | 7. listopadu 2015 v 13:17 | Reagovat

http://sasume.blog.cz/1511/triedenie-sb#komentare
Prosim dnes triedím SB chceľa som len aby si šla na link a tam budeš mať napísaný postup.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama