Listopad 2008

Life is a shit....

28. listopadu 2008 v 7:10 ->My diary<-
Life is a shit when you look at it... I don´t know but it s maybe true quotes.. You know somebody has busy morning and must does everything and somebody else - the only thing what she has to do is change her clothes for school, brush her teeth.... and she can´t go out with our dog... No, no! What am I thinking? She ve never gone with him out... And more - she has five minutes before going to school and she were sitting in couch wathing TV... Understand? She could be out.. Hm.. and like it s going to be we had an argument.. Oh that´s stupid! More? My mother were teaching me that It s obvious in the work, I couldn´t do that... I should ask her more polite.. Yep maybe.. but why she didnt tell something to my sis?! Yeah sure it was completely my faut!!!! Like usual... I understand... No need to tell more, it s completely my faut...

Vítej Hrade! Jsem zpět!

20. listopadu 2008 v 22:08 | Lizy-chan |  FF
Vítej Hrade! Jsme zpět!

Miley se zavěsila do Harveyho a Stuarta a spolu vyšli z vlaku, kde se připojili k tlačenici studentů mířících k Hradu. Když už 10 minut stáli pomalu na stejném místě odfrkla si Miley: "Nesnáším fronty a dlouhé čekání..." Řekla to ve chvíli, když jí někdo poklepal na rameno. "S dovolením..." řekl neznámý asi o rok starší než Miley."Čekáme tu už dost dlouho a nebudeme nikoho pouštět dopředu pro nic za nic...!" když dořekla to nic otočila se a pohlédla mu do obličeje, který se na ní usmál. "Promiň, ale já jsem prefekt..." omluvil se medovým hlasem. Miley zčervenala až za ušima. "T-to j-jsem n-nevěděla.... promiň..." vykoktala, pokusila se o úsměv a ustoupila stranou. Sebou odtáhla i Harveho se Stuartem. Vysoký neznámý se na Miley naposledy usmál a začal se prodírat tlačenicí před nimi, takže už slyšeli jen jeho medové: "S dovolením..." Stuart s Harveym se na sebe podívali se zdviženým obočím a zavrtěli hlavami.

O pár minut později už seděli u Zmijozelského stolu a hodovali s ostatními spolužáky. Profesor Brumbál právě dokončil svůj každoroční projev a na stolech se objevili ty nejúžasnější dobroty jaké si dovedete vůbec představit. Stuart s Harveym si ihned začali nakládat tuny jídla na své talíře a vůbec si nevšimli, že Miley, místo aby jako obvykle hodovala s nimi, tak jen zasněně zírá k Havraspárskému stolu. "To nezkoušej," ozvala se blonďatá spolužačka ze Zmijozelu vedle Miley. Miley s sebou trhla a tázavě se k ní otočila. "Říkám Ti, že to nemá cenu." řekla a dál si nandavala sladké brambory na talíř. Miley zamrkala a zeptala se: "Cože?" Blondýnka potřásla svýma bohatýma vlasama a usmála se na Miley. "Jmenuje se Charles a všechny holky, kterýhokoliv věku na něj zíraj jako na boha... Užívá si to náfuka.." při těch posledních slovech po Charlesovi střelila pohledem, který by mohl i zabíjet. "Jak se vůbec jmenuješ?" chtěla změnit téma. "Na to jsem se tě chtěla zeptat taky, a když už o tom přemýšlím, nikdy jsem tě tu neviděla, nejsi prvačka, že ne? Mimochodem abych odpověděla, jmenuji se Melanie." Miley nepatrně zčervenala. "Ne.. prvačka nejsem... jsem v druháku... a já jsem Miley..." vybrekotala překotně ze sebe. Melanie se usmála a nalila si dýňovou šťávu. "Chceš taky?" nabídla Miley džbán a Miley přikývla na souhlas. "No tak jsme se nesetkali, ačkoli já jsem taky druhačka.. ale loni jsem byla na výměnném pobytu v Lausanne, jedna švýcarská soukromá Škola Čar a Kouzel. Abych řekla pravdu dost mi to tady chybělo, ten náš Zmijozel, a už jsem ti říkala, že Nebelvír vyhrál už popátý školní pohár? Od tý doby co vystudoval Harry Potter, tak se nějak snažej ty nebelvírští.." vrhla pohledem k Nebelvírskému stolu - ani ne nenáviděným, ani závistivým, ale láskyplným. Miley se podívala také tím směrem a poskočilo ji srdce radostí. Jeremy! Její nejlepší kamarád! Po tu dobu co byli se Stuartem a Harveym v Bradavicích tak byli s Jeremym v podstatě nerozluční. Jeremy zachytil její pohled a usmál se na ní. Miley mu jeho úsměv opětovala a zamávala mu. Jeremy se nepatrně začervenal a raději sklopil oči k jídlu, které se stačilo mezitím proměnit v moučníky. Když si toho Miley všimla jen zaúpěla, což vzbudilo pozornost Harveyho. "Co je Miley?" zeptal se s plnou pusou čokoládového dortíku. Miley potlačila nechuť na tuto podívanou a odpověděla: "Zákusky..." Harvey polkl a usmál se: "Ty je nerada? Můžu si tedy vzít za tebe?" Miley přikývla a podala mu svůj talíř, na který si stačila nandat alespoň rakvičku se šlehačkou. Harvey popadnul její talíř a vmžiku ho vyprázdnil. Miley zakručelo v břiše, tak sáhla po posledním ovocném košíčku a doufala, že jí to bude stačit.

Když všichni snědli co mohli a Miley alespoň ten malinký ovocný košíček, profesor Brumbál znovu vstal. Popřál všem dobrou noc a úspěšné vkročení do nového školního roku. "A teď už nakutě a šupem!" Jakmile to vyřkl, ozvala se ze všech koutů Velké místnosti velká vřava. Ačkoli Miley, Melanie, Stuart a Harvey seděli na svých místech a čekali až se dav přežene a utichne volání prefektů. Miley zachytila pohled toho vysokého blonďatého Havraspárského prefekta a ihned se podívala jinam. Podívala se k nebelvírskému stolu, jestli tam pořád sedí Jeremy.. ale stůl byl už skoro prázdný a Jeremy nikde. Miley posmutněla a zvedla se spolu se svými dvěma přáteli a s Melanií. "A vy jste kdo?" zeptala se jako mimochodem Melanie. "Tohle je Stuart a tohle - " "Já vím," přerušila ji Melanie, "Harvey Potter - jediný z rodu Potterů, kdo se dostal do Zmijozelu." Miley přikývla. "A tohle je Melanie, kluci" dopověděla svůj výstup.

Přidali se ke zbytku davu vycházejících z Velké síně, postupovali pomalu a mlčky. Když konečně stanuli ve vstupní síni a chtěli se dát doleva a jít dolu do Zmijozelu, někdo na Miley zavolal. Miley se vcukuletu otočila a spatřila Jeremyho postávajícího na opačné straně Vstupní síně mávajícího na ní. "Doběhnu Vás." řekla jen a prodírala si cestu zkrz dav studentů. "Ahoj Jeremy," usmála se na něj, když k němu konečně došla. "Ahoj Miley, jak se máš?" Miley se už už nadechovala na vhodnou odpověď, ale Jeremy opět promluvil. "Pojď se mnou." Miley nestačila nic namítat a už jí Jeremy popadl za ruku a táhl nahoru do schodů. "Kam to jdem?" zeptala se Miley zatímco jen a jen stoupali nahoru. "Vydrž, uvidíš sama, za okamžik" odpověděl tajemně a Miley nezbývalo než s ním držet krok. Když vystoupali až do sedmého patra, Miley se musela zastavit, aby zase nabrala ztracený dech. "C-c-co t-t-tady d-d-děláme? N-n-n-nemůžu d-d-do N-ne-ne-belvíru..." vykoktala ze sebe. Jeremy se usmál. "Já vím, ale něco pro Tebe mám." Miley zamrkala a zatvářila se překvapeně. "Co?" Jeremy ji opět místo odpovědi popal za zápěstí a utíkal s ní po chodbě v sedmém poschodí. Zastavili se před - před čím to vlastně Miley nevěděla, stáli před holou stěnou. Jeremy ji pustil a začal chodit kolem dokola a něco si pro sebe mumlal. Miley se uchechtla a v zápětí otevřela pusu dokořán. "Komnata nejvyšší potřeby! Tak ona opravdu existuje!!!" vydechla nadšeně a překvapeně zároveň. Jeremy přikývl. "Tak jsme tady, Miley, zavři prosím na okamžik oči..." Miley na něj vytřeštila oči, ale přeci jen poslechla s Jeremym v ruku v ruce vešli do Komnaty. "Můžeš. " řekl konečně Jeremy. Miley mrkla nejdřív pravým a potom levým a pak otevřela prudce obě oči. "Jeremy...." začala Miley ale nedostávalo se jí slov z údivu. Ocitli se v Komnatě plné jídla. "Ne-nechápu p-proč..." pořád se dívala kolem sebe. "Všiml jsem si, že jsi na oslavě nic nesnědla," Podívala se na něj a otevřela pusu a už už chtěla začít oponovat. "Všiml jsem si toho ubohého ovocného dortíčku, Miley." řekl dřív než ona. "A taky jak jsi se zatvářila, kdy zmizelo jídlo a objevily se zákusky. Tak tohle je ode mě pro Tebe, ber to jako dárek z věrného přátelství. Můžeš to sníst tady a nebo si to vzít sebou na kolej." Miley se na něj usmála a přistoupila k němu blíž. Potom se naklonila a lehce ho políbila na tvář. "Díky," zašeptala a ze žaludku se ozval nepříjemný zvuk hladu. "Nemáš zač, ale už něco sněz, ať mi tu neomdlíš a nejdeme spíš na ošetřovnu."

Miley snědla pár bramborových placek a salát z růžičkové kapusty a vyšla ven s Jeremym. Jeremy ji doprovodil až do Zmijozelské koleje a teprve tam se s ní rozloučil. "Dobrou noc, Miley.." a otočil se k odchodu ze sklepení. "Počkej ještě!" zavolala na něj Miley a doběhla ho. Byli od sebe pár stop a přistoupili k sobě blíž. "Dobrou noc..." zašeptala Miley a Jeremy ji políbil na dobrou noc. Zaslechly jak se blíží něčí kroky tak se od sebe poněkud prudce odtrhli a dali se oba jiným smrem. Když Jeremy došel za roh ohlédl se ke vchodu do Zmijozelu, zdali tam nestojí Miley a zamávali si navzájem. Poté Miley řekla heslo a vešla do společenské místnosti.Geopolitika - začátek.

20. listopadu 2008 v 12:25 | Metakashika |  My studies :)
Geopolitika
= vznikla v 80 letech 19. století
= studuje vztah prostoru (geo) a politiky (geós politicós)
= autorem: Kjelén = první používá tento termín (švéd)
1) Raná Geopolitika (německá) = kontroverzní, konfliktní, expanzivní, insp. soc. davinismem. Konec - pád Hitlera a s pádem nacizmu.
2) Anglosaská Geopolitika = pragmatismus, real politika. Z Evropy se přesouvá do USA
1) Raná Geopolitika
= zakladatel: Fridrich Ratzel = aplikuje soc. davinismus na světovou politiku a na chování států. Tvrdí že dochází k věčnému souboji o moc a neustále se bojuje o prostor k žití. Státy přirovnává k organismu. Stává se inspirací německému Kolonianismu.
= Rudolf Kjelén = pokračovatel Ratzela. Budoucnost patří silným státům. Geopolitika = vztah země, geografie, surovin, teploty (jak výbava státu ovlivňuje politiku)
= K. Haushofer = spojován s nacizmem. Lebensram = každý stát má přirozený (prostor) postoj k rozvoji (expandaci). Expanze pouze vybraným státům. Spojuje s nacizmem, nacio. socialismem. Pojem Panregion = přirozená oblast, pod kontrolou jednoho vybraného státu. 4 panregiony: Euroafrika (kontrolní velmoc Německo), Panrusko (bývalý SSSR + Indie + Írán -> centrální SSSR), Panamerika = S + Stř + J -> velmoc USA; Dálný východ + Austrálie -> centr. stát Japonsko.
2) Anglosaská (pragmatická, egocentrická...)
= první teoretik Mahan [Mehen] = působil na konci 19. století, námořník Británie, pro kontrolu světa je klíčové moře. Celé lidské dějiny jsou střetem pozemní a námořní moci. (Vítězná síla = námořní síla). Stát přirovnává opět k organismu a vyvíjí se. př. Japonsko = závislé na surovinách -> kdyby nebylo moří Jap by nebylo velmocí. Rusko = využívat nezamrzající přístav (Jih)
= Mackinder = pozemní voják, student Mahena, po 1 světové válce. Útřední země: HEARTH LAND - od Aše (střední Evropy) až po Nachotku, Vladivostok na Sibiři (východní hranice). Náhled na svět z pohledu pozemské geografie - lidé bojují o to čeho je málo - sucho. Vždy ovlivňovala historické dění (Avaři, budování nových říší ve středověku, atd.) Klíčové ke kontrole celé Evropy. Přirozeně chráněné území (na jihu Himaláje a na severu tundra), Celé 20. století bude bojem a veškerým sporem o Hearth land. (Lenin, Hitler, Stalin, čs legie - Masaryk)

Základy diplomacie

20. listopadu 2008 v 12:09 | Metakashika |  My studies :)
Základy diplomacie
= diplomacie = stará jako samo lidstvo; od slova diploma (z řečtiny, perštiny) = pouzdro na strategické texty; diplomat: "přenašeč schránky")
= moderní diplomacie vznikla: po 1814 (15) po Vídeňském kongresu => poprvé formulace pojmu diplomacie; => Diplomacie = profese, práva diplomatů, imunita diplomatů;
= 1818 Cáchy (Německo blízko Fr. hranic) = memorandum -> rozšíření práv diplomatů
= diplomatické vztahy => pravidlo suveréních států, př. Vatikán místo pojmu velvyslanec -> NUNCIUS; Svatý stolec = Vatikán, vznik moderního Vatikánu 1929!!! (Lateránské smlouvy; B. Mussollini a papež podepsali, že se budou navzájem respektovat)
= 1961 Vídeňské úmluvy = vztahují se k diplomacii, diplomatickým právům, imunitě; Systematicky řeší diplomatickou imunitu (diplomat podléhá pouze pod svůj stát - stejná práva na všech velvyslanectví pro ČR v rámci EU když ČR nemá velvyslanectví -> EXTERITORIALITA
= diplomacie využívají nejen státy ale i některé vybrané mezinárodní organizace, např. OSN, UNESCO (pokud bud přijatá Lisabonská smlouva i EU)
= velvyslanec - přijímá a jmenuje pouze President republiky
= vyslanec (popř. mimořádný vyslanec)
= charge d´affaire = vzácná funkce, minulost podřízen vyslancovi a velvyslancovi, nyní řídí ambasádu.
= dojen = pracovně nejstarší diplomatický pracovník, vždycky musí být první přijat.
= stálá mise = pro diplomatické zástupce při vybraných mezinárodních organizacích zejména při NATO, OSN, EU, UNESCO, OECD, OBSE, Rada Evropy; velvyslankyně na stálé misi pro ČR - Vicenová.
= konkordát = jediný typ mezinárodní smlouvy mezi Vatikánem a vybraným státem; ČR nemá uzavřený s ním uzavřený konkordát. (naposled uzavřelo ČSR v roce 1927)
= negociace = vyjednávání mezinárodních smluv
= ratifikace = proces schvalování, ČR nemá univerzální proces ratifikace
= uznání de iure = v souladu s mezinárodním právem
= uznání de facto = v souladu s realitou

Realismus (MV)

20. listopadu 2008 v 11:55 | Metakashika |  My studies :)
Realismus
E.H. Carr
= dílo: 20 let krize (negace idealismu)
=> první výrazný kritik idealismu
=> realismus definoval jako opak idealismu, zkušenost plynoucí z historie a tradice
H. Murgentahu
=> klíčový teoretik Realismu jako teorie
=> první pravidla Realismu v praxi
=> dílo: Politika mezi národy
- realismus staví na praxi
- důraz na realistickou politiku
- pragmatismus
= !!! zájmy, vše kolem nás ovlivněno zájmy a člověk je od přirozenosti egoistický, pragmatický, mocichtivý, (na základě výhod pro sebe) (idealismus přesvědčen že člověk je dobrý a jeho racionalitě, např. že nebude válka)
Realisté chápou válku: je legitimní avšak krajní řešení.
Realismus
= důraz na mocenskou politiku a rovnováhu moci (insp. diplomatikou, politikou 19. st = nejdelší období míru.)
= objektem zájmu = stát nikoli člověk
= mezinárodní vztahy = věčný boj o přežití (bojují státy mezi sebou - ne lidé)
Raymond Aaron
Henry Kisinger
= historický realista
Z realismu -> postupně neorealismus -> vědečtější, ověřitelnější, systém - anarchie (konfliktní), spolupráce s mocí, soustř. kdo má moc; 3 podoby: Unipolarita (1 super velmoc => podoba systému); Bipolarita (2 výrazné dominantní velmoce; nejstabilnější řešení podle Neorealistů); Multipolarita (3 a více velmocí; podle Neorealistů velmi nestabilní);
Kenneth Waltz
= přichází s představou těchto tří typů (Unipolarita, Bipolarita a Multipolarita)
Bezpečnostní dilema !!!!
Herz: zbrojení => zbrojení další !!! => nezbrojit nebo zbrojit s rozmyslem !!! (výsledek)
[literatura: P. Drulák - Teorie Mezinárodních vztahů; Š. Wajsová - Úvod do studia MV; Barša a Císař - Anarchie a stát v MV; tisk M. org!!! ]

Doktríny, idealismus....

20. listopadu 2008 v 11:29 | Metakashika |  My studies :)

Monroeova doktrína (1823) = první moderní charakteristická doktrína vztahuje se k Americe (Latinská Amerika) a je stále platná
Carterova doktrína (1980) = Oblast Perského zálivu = strategické území pro USA.
Von Clausewitz
= profesionální voják, byl kritický k vedení války
= dílo: O válce
= "Válka je pokračováním politiky avšak jiným způsobem"
= "Válka je pouze krajním řešením"
Paleorealismus = pre-realismus
= vychází čistě ze zkušeností, historie
= podprahové, odvozené z historie
= elita = vládoucí dynastie (rozvíjí)
od 1. světové války (T) -> (od 14 bodů do začátku 2 světové války)
=> první moderní teorie mezinárodních vztahů = idealismus = razantní odmítnutí politiky a diplomacie
19. století (19 st. -> uzavřená, utajená, elitářská, egoistická -> důvody proč došlo k 1 sv. v., rozhodovali pouze jednotlivci...)
Idealisté navrhují:
1) otevřít mezinárodní vztahy veřejného mínění a společ. skup.
2) důraz na kolektivní bezpečnost (svět musí problémy řešit v celku)
3) princip národního sebeurčení (na zákl. vznikl ČSR...)
4) liberalizace světového obchodu -> tak aby válka byla ekonomicky nevýhodná.
[8. ledna 1918 -> 14. bodů; dokument jak válku ukončit]
Hodnota: lidská práva a svoboda člověka (společ. skupiny)
!!! Idealismus = jediná teorie; základní jednotku mezinárodních vztahů je člověk, společnost případně společenská skupina.
W.Wilson = reprezentant idealismu, selhání idealismu => 1929 Hosp. krize, USA ustupuje od zlatého standartu.
E.Beneš = předsedou Rady Společnosti národů (Ženeva)
idealismus = odzbrojení, nebyl schopen zvládnout odzbrojení.

Závazky

20. listopadu 2008 v 10:32 | Metakashika |  My studies :)

Závazky (=obligace)
= způsob zajištění závazků podle občanského zákona:
1) zástavní právo
2) zadržovací právo
3) dohoda o srážkách ze mzdy a jiných příjmů (z vedlejších PP, DPP, z podpory v nezaměstnanosti...)
4) zajištění závzaků převodem práva
5) zajištění postoupení pohledávky
6) jistota
= zajištění závazků podle obchodního zákona:
1) smluvní pokuta (specifikum v OZ; nepřiměřeně vysokou SP může soud snížit až do výše škody vzniklé do doby soudního rozhodnutí, porušením smluvní povinnosti, na kterou se SP vztahuje.
2) uznání dluhu (uzná-li někdo písemně svůj závazek má se za to , že v době uznání tento závazek trvá. Uznání závazku má účinky i vůči ručiteli.
3) ručení (kdo věřiteli písemně prohlásí, že ho uspokojí jestliže dlužník vůči němu nesplní určitý závazek stává se dlužníkovým ručitelem !!! Ručením lze zajistit i závazek, který vznikne v budoucnu nebo-li jehož vznik je vázaný na splnění podmínky !!! Ručení zaniká zánikem závazku. Avšak nezaniká jestliže závazek zaniknul pro nemožnost plnění dlužníka, nebo pro zánik PO.
4) bankovní záruka (vzniká písemným prohlášením banky, tzv. záruční listině, že uspokojí věřitele do výše určité peněžní částky, jestliže 3 osoba (dlužník) nesplní určitý závazek.
Zástavní právo k věcem obchodní povahy
= ustanovení občanského zákona se použijí:
a) pro zástavní právo k obchodnímu podílu
b) pro zástavní právo k CP (HZL)
c) pro zástavní právo k přemětu průmyslového vlastnictví pokud zvláštní zákony nestanový něco jiného.
Zvláštní zákony k poměru k občanskému zákonu:
a) ve vztahu k obchodnímu podílu - obchodní zákon
b) ve vztahu k CP (§591/92 Sb. v platném znění.
c) ve vztahu k předmětu průmyslového vlastnictví (§527/90 oo vynálezech; § 207/200 o .......; § 44/2003 o ochraně známk.)
Speciální úpravu zástavního práva má i konkurzní řízení ve kterém má věřitel ze zástavním právem postavení tzv. odděleného věřitele, který má nárok na uspokojení, ale pohledávky z výtěžku zpeněžení zástavy.
Zákon může být:
a) věc movitá nebo nemovítá
b) věc hromadná
c) soubor věcí
d) byt nebo nebytový prostor
e) pohledávka nebo jiné majetkové právo
f) obchodní podíl
g) CP
h) nebo předmět průmyslového vlastnictví
Promlčení = právo se promlčí uplynutím promlčecí doby stanovené zákonem. Nestanoví-li zákon jinak činí promlčecí doba 4 roky v obchodním právu (občanské právo = 3 roky). Bez ohledu na jiná ustanovení zákona skončí promlčecí doba nejpozději po uplynutí 10 let ode dne kdy počala poprvé běžet. Námitku promlčení nelze uplatnit v soudním nebo rozhodčím řízením, které bylo zahájeno před uplynutím této lhůty.
Náhrada škody (pozn. dnes na přednášce 20/11/08)

Smlouva o smlouvě budoucí - def. + př.

20. listopadu 2008 v 10:12 | Metakashika |  My studies :)

Smlouva o smlouvě budoucí
= řídí se § 289 Obchodního zákona
= touto smlouvou se zavazuje 1 nebo obě smluvní strany uzavřít ve stanovené době budoucí smlouvu s předmětem plnění, který je určen alespoň obecně.

= nesplní-li závazná strana závazek uzavřít smlouvu může oprávněná strana požadovat, aby obsah smlouvy určil soud a nebo osoba určená smlouvou může požadovat náhradu škody za neuzavření smlouvy. Toto právao na určitém obsahu smlouvy se promlčuje uplynutím jednoho roku ode dne, kdy oprávněná strana vyzvala zavázanou stranu k uzavření smlouvy. Je-li zavázáno k témuž plnění společně několik osob má se za to (v pochybnostech) že jsou závazky společně a nerozdílně.


SMLOUVA O SMLOUVĚ BUDOUCÍ
podle § 289 OZ uzavřena o uzavření budoucí kupní smlouvy
podepsané smluvní strany:
1) firma KASPORT, (a.s. v likvidaci)
Nádražní, Ostrava
IČ 7778891
jejím jménem likvidátor Ing. Jakub Tichý (dále jen zavázaný)
2) firma LEGOART, s.r.o.
Vítězná, Praha 5
IČ 2258767
jejím jménem jednatel Ing. Václav Vrba (dále jen oprávněný)
uzavřeli dne 13. listopadu 2008 smlouvu o uzavření budoucí kupní smlouvy
takto:
I. Předmět smlouvy
1) zavázaný je dle vkladu v katastru nemovitostí vlastníkem domu, ale i pozemku o výměře 950 m2 zapsaný na Listu vlastnictví pro katastrální území Ostrava.
2) zavázaný se zavazuje prodat oprávněnému a oprávněný se zavazuje koupit všechny nemovitosti uvedené v bodě I/1 na základě kupní smlouvy, která bude uzavřena smluvními stranami 30. března 2009.
II. Cena
Smluvní strany se dohodli, že nemovitosti budou zavázaným prodány oprávněnému a jím koupeny za smluvní cenu sjednanou podle § 526/90 Sb. v platném znění o cenách ke dni podpisu kupní smlouvy, která činí 6 770 000,- Kč (Šestmilionůsedmsetsedmdesáttisíc korun českých). Cena bude zaplacena na základě faktury prodávajícího v celé výši s lhůtou splatnosti 14 dnů od doručení faktury.
III. Ostatní vyjednání
1) Zavázaný seznámil oprávněného se stavem nemovitosti a současně ho ujistil, že k převáděným nemovitostem neváznou práva třetích osob.
2) Návrh Kupní smlouvy zpracuje oprávněný a zašle jej doporučeně na adresu zavázaného nejpozději do jednoho měsíce po uzavření smlouvy o smlouvě budoucí. Smlouva se vyhotovuje ve dvou výtiscích a obsah smlouvy lze měnit nebo dopolnit jen písemným dodatkem podepsaným oběma stranami.
V Ostravě, dne 13. listopadu 2008

OPRÁVNĚNÝ ZAVÁZANÝ

I am doomed...

16. listopadu 2008 v 16:36 | Metakashika |  ->My diary<-
Really I am doomed... *sign* I have written that page of Management and I have forgotten I ve already printed it! Yes, and because of borrowed laptop I can´t save my documents inside this computer so I had to deleted. Shh... people, I will not publish it here, I have it but I m lazy if it comes to scanning, waste of time. But if someone wants it, just let me know ;) We can agree on it via icq, e-mail, whatever is possible and acceptable. :)

Long really long time....

16. listopadu 2008 v 14:48 | Metakashika |  ->My diary<-
Long really long time I haven´t write anything. I can say it was slump. I was decided to quit with blog.cz, it was caused because work out of blog.cz It was not only me who was angry. Now I maybe going to continue. Actually it would not be like previous 2 years, I don´t have much time for it, so it s going to look like, when I see something interesting on Internet or in my life I ll put it here. Deal? And there is another blog, I m not actually sure now which one I will use but another one can be just for sure if blog.cz will be bad in future again.. or maybe I m going to change blogs... not sure now. Oh, and last thing, the language of this blog is mainly English, I wrote mainly, because it would take much more time to rewrite passed articles on this blog... so from now just English, and if you want to read passed articles in english you will use google translator. Hm, simply I want this blog would become interational blog, so no more czech, or okay, you can write in czech language it s also one language in the world, but also, in french, german, english, and now you can use hiragana - japanese :) I m just learning it, so I would pleasure to teach you something or improve my japanese skills as english skills. Now I must quit to write this article, actually I guess I wrote many many things, and you maybe need some time to remember. So let s go study.. actually first I have something else to do.... Let´s do ours opportunities!

Management - fáze výrobku

16. listopadu 2008 v 13:29 | Metakashika |  My studies :)

Fáze výrobkuvýrobkové portfolio = vázáno na životní cyklus výrobku; otazníci (nejistota), hvězdy, dojné krávy, psi;1) zavádění - nízká zaváděcí cena, reklama největší Náklady (můžeme i cenu vysokou)

2) růst prodeje - poptávka po výrobku se zvyšuje, úprava ceny a snižují se N na reklamu

3) zralost produktu - má stálé zákazníky, velká prodejnost produktu, snižují se N na reklamu, cena ustálená (někdy cenově zvýhodněná)

4) úpadek - výrobek doprodáváme za nízké cenyKaždý podnik = alespoň 1 produkt v každé výrobkové části portfolia

U základních potravin nedojde k úpadku

Módní výstřelky = není zralost a je později náhlý úpadek


hej musím najít pokračování, tj. kde mám plánování?! to je to jak si to přepisuju do kompu a nemám v tom pořádek... hm to se najde, až budu hledat něco jinýho, tak je to vždycky, to určitě znáte, ne?

Management - vedení lidí

16. listopadu 2008 v 13:28 | Metakashika |  My studies :)
Vedení lidíVedení = ovlivňování pracovníků (schopnost motivování)

Lidský faktor - inteligence podřízených, chápavost, vstřícnost a schopnost komunikace, výkonnost a soustředění, vytrvalost a preciznost, samostatnost, schopnost improvizovatMotivace = motivovaný člověk musí znát cíl, nejlepší motivací je motivace člověka samotného - vnitřeně, vnější motivace - finanční odměna, možnost rozvíjení se, dalšího vzdělávání, profesního růstu, práce baví.

motivace postavena na potřebách člověka (nemožné motivovat člověka bez potřeb)

- HERZBERG - rozčlenění motivací: Vnitřní - člověk sám sobě určuje další práci, cíle, sám se motivuje, podporuje se odpovědností, důležitost jeho činnosti, provádění úkolu, autonomie člověka, příležitost rozvíjet sám sebe

§ Vnější - co pro lidi uděláme pro dosažení větších cílů, + -> zvýšení platu, - -> tresty- Teorie motivace - Teorie instrumentality - opíráme se o motivaci odměnami nebo tresty

§ Teorie zaměrené na obsah -> potřeby člověka ( přímé směřované motivace)

- maslowova teorie

- herzbergova duální teorie

§ teorie zaměřená na proces - opírá se o poznání psychologických procesů -> očekáváních

Management - organizování

16. listopadu 2008 v 13:26 | Metakashika |  My studies :)

Organizováníorganizace = organizační struktura

= subjekt

= proces organizování

= uspořádáme věcné a personální prvky podniku

= organizační struktura:

a) odlišuje managerská pozice podle výkonných pracovníků

b) vytváříme pracovní místa

c) přiřazujeme pravomoc (delegování pravomoci)

1) stupeň formalizace = zkoumáme jak je podrobně stanoven organizační řád; sledujeme jestli je v písemné podobě a jak jsou vynucovány výsledky práce; Vysoce formalizované organizace = demolibující, jsou písemné doklady co kdo udělal, co jak vypadá.

2) stupeň centralizace = týká se způsobu delegování pravomoci (pravomoc = možnost využítí vlastního úsudku při rozhodování

3) stupeň složitosti = hodnotí se podle dělby práce (dochází ke specifikaci)

AZ-Smart...

11. listopadu 2008 v 21:26 | Metakashika |  ->My diary<-
Rada jak nenaletět na klamavou reklamu

Máte po Střední škole? Nedostali jste se na Vysokou školu a nechcete ztratit statut studenta? Existuje mnoho vzdělávacích institucí, do kterých když se přihlásíte a zaplatíte školné tak získáte statut studenta + všechny jeho výhody. Ale pozor, je tu jedna berlička! Ano, v titulku zmiňovaný Az-smart... Tato instituce má je sice akreditované ministersvem školství mládeže a tělovýchovy České republiky, ALE ne tak úplně. Když je nějaká instituce akreditovaná na MŠMT, tak její klienti mají statut studenta + všechny výhody studentských řad, Az-smart má akreditaci pouze pro rekvalifikaci, což znamená, prohloubení kvalifikace, či změna kvalifikace. Pro vysvětlenou, každý ukončením středního vzdělání a úspěšného složení máme určitou kvalifikaci v určitém oboru a když jsme studovali například gymnázium a chceme se specializovat na určitý obor, říká se tomu rekvalifikace, protože i z gymplu jsme nabyli jakousi kvalifikaci. A tedy Az-smart má akreditaci jen pro rekvalifikování a tudíž nemůže svým klientům poskytovat statut studenta. A tak vzniklo označení "půl student" Prosím, Vás co to je "půl student" Co to má wtf být?! Ani nevím, podle mě to ani neexistuje, ale je to z terminologie Az-smart.. Az-smart se dopustila trestného činu a sice porušení hospodářské soutěže zvané jako Nekalá soutěž - konkrétně klamavá reklama. Doufám, že už nebude přibývat více studentů, kteří neuspějí s vysokými školami a z nouze se upíší "ďáblu" - tím myšleno az-smart.. Prosím, nenaleťte jako mnozí před Vámi a musím bohužel konstatovat, že i já jsem mezi postiženými. A aby toho nebylo málo, i výuka Az-smart není taková jak slibovali, totiž všem nám bylo slíbeno, že týdně budeme mít 15 až 22 hodin týdně a z toho jednou dopoledne a 3 odpoledne. A proti tomu realita - máme asi tak 13,5 hodin týdně a máme 4 krát odpoledne. V pondělí od 14h, út, čt - 13h a st 15:45. Uvidíme jestli bude pravdivá informace i to, že jejich absolventi mají 90% úspěšnost v přijetí na tuzemské vysoké školy. Nyní nám studentům, co naletěli nezbývá nic jiného než alespoň lobovat na profesory a provést takovou menší revoluci a zkvalitnit výuku. Především výuku matiky!!! Závěrem: Pokud se nedostanete na VŠ, v žádném případě se nepřihlašujte do AZ-SMART, ani na psychologii, medicínu, práva či ekonomii - jen z Nás - Vás budou tahat peníze a nehledě na tom, že porušují hospodářskou soutěž, neboli provozují nekalou soutěž formou klamavé reklamy, jak zaznělo v úvodu tohoto článku. Mno a my studenti se ptáme, co s tímto podvodem můžem udělat? Sedět, sklapnout a učit se a nebo zasáhne vyšší moc...? :(