Prosinec 2007

->dnešek či zejtřek<-

30. prosince 2007 v 0:18 ->My diary<-
0:06 zase ponocuju? omg, už zas? já se z toho snad zblázním:( a to mě předevčírem bolela hlava - z tý nespavosti:(( proč jsem vlastně vzhůru? ani nevím....čas tak plyne sám od sebe - člověk je chvilku na netu, serfuje si po blozích, stránkách, hraje hry a ejhle je tu 4 hodiny a někdy víc. a to mám co dělaat do školy - seminárku:((( zejtra - tedy dneska má kámoška oslavu - otázka je jít či nejít..... a novinka? nebudu se dívat na Mejdan roku z Václaváku - dávaj to na nově, pro ty co to neví, já totiž buudu mít vlastní Mejdan roku! Cháchá!!! A stejně si myslim že se lidi budou dívat třeba na primču - hádej kdo sem? takovej goood pořad:-) jo a jednička má taky poslední dobou goood pořady - jo a navíc kdyby Nova pronajala Sazkaa arenu udělala by líp - myslim že prachy na to maj, ale no I Nova chce škudlit a šetřit - na ulici je to totiž zadara....! A kdo má kabelovku, ten si jistě nenechá ujít každoroční novoroční překvapení na HBO! pro zajímavost v minulých letech bylo jako překvapení - Bondovky - Dnes neumírej a jeden svět nestačí a Scary movie 3 a 4. Jsem napjatá a zvědavá co to bude letos:-) A taky se juknu na Jetix. Uvidíme - třeba budou dávat HSM nebo něco novýho:-)) a Animax - coby moje alter ego xD no to je zase sloh xD cheeers!!! mimochodem velitelský čas 0:16 tzn. psala jsem to 10 minut....doufám že mi ten článek nespadne...:((( sayonara!!!

->home<-

25. prosince 2007 v 19:41 ->My diary<-
I´m home... Don´t know what I write else.... Oh my god! Is that ME?! lol...Sure not! what´s a rubbish! I can´t be on my blog. I gotta study! Yeaah I have vacations...but Look! In TV - is that something to watch? No...Oh maybe smth yes on prima channel at 8 pm :-) and Computer? I´m really bored with computer. Sure not, but My comp is totally stupid. I can´t listen to music or videos...that´s stupid. ANd here is many spams, spywares, viruses....OH my god! But Don´t be afraid. It´s good when I´m only writing something. Hope you enjoyed your Christmas Eve and Boxing day:-) okay, bye, see you as soon as possible!!:-)

->příběh<-

20. prosince 2007 v 23:56 | Lizzie |  ->My diary<-
jo napíšu zase další příběh. však uvidíte. myslím že jestli všechno půjde ok a zbyde mi čas na učení, komp, a psaní příběhu že bych mohla mít o vánocích napsanou první kapčux) uvidíte! Příběh se bude jmenovat......Madisin Deník....x) páčko

->hogwarts<-

20. prosince 2007 v 23:10 ->My diary<-
yeah I love hogwarts!!!! I wish I studied there!!!!xD

->merry christmas<-

20. prosince 2007 v 23:09 ->My diary<-
merry christmas and happy new year. yeah yeah! I love christmas. It´s relax of school of some problems. You are with your family your nearest people:-) And Santa is coming towards chimney! Like every year! On Sunday In Europe It´s habit to fire 4 candles before christmas! I´m so weaky and sleepy! so see you next time! enjoy your X-MAS!!!!!x)

->gotta do everything<-

9. prosince 2007 v 15:03 | Liz |  ->My diary<-
Yeah...gotta do everything today. Oh yes I had argument with my mother about tidying up. But I am really innocent. ´Cause I really did everything today! Yes I mean tidy up of course... I was cleaning bathroom and WC room, and It´s not all then I cleaned all Hall and my room. And I luxed and moped floors of these rooms! Really tired now! And I gotta study...Fortunately I studied today - morning. I studied Justice. On Monday I will have test. And I gotta study Economics. I think I remember smth but I gotta remind. Oh Yeah! And sorry that I didn´t write anything but It was no time for my website!bye for now. yours Liz