Duben 2007

3. Před výletem

23. dubna 2007 v 23:03 | Liz |  Sněžné prázdniny
3. kapitola
Před výletem
"Jamesi!!!, Kate!! Počkejte, moment!" zavolala na ně Eileen. Kamarádi, kteří byli téměř na konci Eileeniny ulice se udiveně otočili a viděli jak k nim běží Eileen. Když je doběhla, zeptali se současně:"Co se děje??" "Já zapoměla, na náš výlet!!! Pojedeme tedy zítra na ty hory??" vyhrkla Eileen. "Jasně že pojedem, co váháš." řekla Kate s úsměvem. "Aleee..."začala Eileen, James ji však přerušil: "Eileen, prosím tě, neboj se, jedeme zítra a hotovo, dáme si sraz na autobusový zastávce Radnice v 7 ráno. A ať jste tam včas - obě!" Eileen a Kate se na sebe podívali a vzdychly, James je ten nejpřesnější kluk jakýho znaly, dobře také věděly jak nesnáší když jedna z nich přijde i o minutu pozdě. Nakonec přikývly na souhlas, že vyrazí už v sedm ráno. Opět se rozloučily, Eileen řekla ať pozdravujou Lucase a odešli.
Eileen se už nemohla dočkat zítřka. Jakmile dorazila domů, snědla večeři jak nejrychleji to šlo a zasedla k počítači. Zapla si jako obvykle icq, zkontrolovala si poštu na e - mailu, prošla si své oblíbené stránky. Už chtěla vypnout icq když jí napsala Mili, nejlepší kamarádka z dětství, která se odstěhovala před 5 lety:
Mili: Ahoooj Eileen, jak se máš?
Eileen: Jo ahooj Mili, mám se celkem fajn. co ty? Já se tak těšila na prázdniny. A jak je v Messechutches?
Mili: Jo jo taky se mám ok, znáš to. Tady už je sníh, to by se ti líbilo viď? V New Jersey asi po něm není ani památky,co?
Eillen: Jo jo grrrrr, nemám ráda NJ...
Mili: Neboj taky napadne, vždycky tam byl sníh, ne?
Eileen: Mno jasnýýý byl, ale ani nemusí napadnout:))
Mili: Jakto? To se ti nepodobáá :-O
Eileen: To víš jedeme s Jamesem a Kate na lyže!!!
Mili: Páááni vy se máte:( Jela bych taky... Počkat a co Lucas?
Eillen: Leží s angínou, James a Kate ho šli navštívit
Mili: Ahá, chudák. Hned bych jela s vámi...
Eileen: No a proč ne?
Mili: Noooo, řekněme že bydlím v Messechutches a vy v New Jersey....a taky taky jedu na hory....nejste to vy, ale mám tady taky kamarády.
Eileee: Mno škoda,a kam jedete?
Mili: Do Aspenu
Eileen: Fakt? My taky
Mili: To se asi potkáme na sjezdovce
Eileen: Jo to jo:))
Eileen chtěla napsat Mili plno věcí, když jí přišla zpráva od Jamese, tak se s ní rozloučila a přečetla si Jamesovu zprávu:
James: Ehm, Eileen, nemáš náááhodou balit věci?
Eileen: Ó jééé, já se nekoukala na hodinky....znáš mě, ne? Hele jak bylo u Lucase?
James: Jo právě že znám a mooc dobře...jo Lucas tě pozdravuje a koukej odejít z icq a balit!:-!
Eileen: Jo jo, a tebe pozdravuje Mili, měj se, uvidíme se zejtra...hm v kolik?
James: To si celá ty....v sedm na zastávce Radnice....ahoj
Eileen: Dělám si srandu, hm neznáš mě:-P ahoj
James: no počkej
Uživatelka Eileen se odhlásila
Od té chvíle až do večera Eileen ani okem nezavadila o počítač a balila si věci. Naneštěstí jí mamka nařídila aby si také uklidila pokoj, jinak prý nikam nepojede. Když měla vše zbaleno, pečlivě uklizený pokoj a chystala se do postele, přisla jí esemeska od Kate: "Doufám, že máš zbaleno a seš připravená na náš zejtřejší výlet. Napiš Jamesovi jak je na tom, já nemám kredit, musím si ho zítra dobýt!" Eileen tedy napsala Jamesovi, jestli má zbaleno a jestli neoxiduje na icq. Zašla do koupelny vykonat pravidelnou večerní hygienu a když se soukala nahoru na postel, došla jí odpověď od Jamese: "Jo zbaleno...a těš se na zejtra." Za normálních okolností by Eileen ještě odepsala něco jízlivě škádlivého, ale byla tak ospalá, že okamžitě usnula, ani nestihla přečíst kapitolu své oblíbené knihy.

Nejzajímavější asociace na Anglii

23. dubna 2007 v 21:29 | Liz |  Slohovky
Anglie
Moje asociace: Harry Potter, JKR, Elizabeth II., královna Viktorie, Diana , Charles, William, Harry, monarchie, moře,mlha, déšť, Jack Rozparovač, metro, taxíky, telefonní budky, poštovní schránky, double decker, parky.
O Anglii podle asociací:
Ostrovní stát, který tvoří spolu se Skotskem, Irskem a severním Irskem části monarchie - Velké Británie. V Anglii je mírné podnebí a počasí velmi deštivé a mlhavé. Zvláště na podzim a v zimě. Ne nadarmo se říká: "V šerém, mlhavém, deštivém počasí za rohem se skrývá Jack Rozparovač a čeká na svou oběť." Pro Anglii jsou nejtypičtější tyto docela obyčejné věci: Stoprocentně nejtypičtější jsou Double deckers, zvláštní, červené, dvoupatrové autobusy, které se prohánějí především ulicemi Londýna. Opravdu stojí za to se s nimi svést, jsou daleko lepší než metro, ale Evropská unie zakázala ty původní červené double deckery, u kterých se nastupovalo vzadu, viz Harry Potter a vězeň z Azkabanu, od JK Rowlingové. Proto v Londýně narazíte pouze na dvoupatrové autobusy s nástupem u řidiče.
Za zmínku stojí určitě i metro, tj. Underground. Pokud znáte Harryho Pottera první díl, určitě si vzpomenete na větu, kterou pronesl Hagrid:"Sedadla jsou příliš malá a vlaky příliš pomalé." Opravdu to platí, ale podle mého názoru je londýnský Underground daleko lepší než česká metra. Připadá mi útulnější a prostě kouzelné. Má hodně tras, tak moc že bych jistě popsala celý tento papír, ale určitě kolem třiceti jich mít bude. Já osobně jsem kdysi jela na trase Victory lines, Piccadilly lines, Nortern lines, Jumbilee lines a DLR lines (Docklands lines railway - nejmodernější metro v Londýně - jezdí bez řidiče) Každá trasa je označena jinou barvou, aby se v tom lidé vyznali v tom jejich bludišti. Já jsem se v něm ale orientovala ihned, stačilo si pamatovat, jestli jedu na sever nebo jih a už to bylo lehké.
Když už jsem se zmínila o londýnské hromadné dopravě, tak mezi ti nelepší dopravní prostředky patří také taxíky. U nás, v České republice mají taxíky různé barvy, v Londýně ne, tam jsou černé. Nejspíš se inspirovali v New Yorku, kde jsou taxi služby žluté. Podle mě je dobře, že mají jen jednu barvu. Tady u nás by se to taky mohlo zavést. Bylo by to tu přehlednější.
Opravdu nejlepší věc, co mají v Londýně, nejspíš i v celé Velké Británii jsou telefonní budky a poštovní schránky! Nemají je počmárané, připadaly mi udržované.Dokonce jsem si je vyfotila, už jen proto že doma takové nemáme. My máme akorát oranžové schránky a O2 budky, však víme!
A opravdu nevím jak to dělají ale mají naprosto čisté udržované parky. Ovšem nejspíš to bude proto, že všude můžete vidět nápis:"Keep of the grass - Nešlapejte na trávník". Uklízejí po psech a všechny, ale opravdu všechny zavírají po západu slunce. Nikdo se jim tam neválí, atd. Nechají je otevřené pouze pokud tam mají nějakou akci, například tam hrají tenis.
Známé osobnosti: Nejznámější je určitě královská rodina, jak jinak, když je Anglie monarchie. Každému se vybaví Elizabeth II., princ Charles a jeho synové princ William a Harry. Ale nejsou to jen osobnosti ze současnosti, ale i ty co už nežijí, například královna Viktorie a její Viktoriánská éra, nebo jen o 10 let zpátky princezna Diana, manželka prince Charlese, matka obou princů. Málokdo také ví, že Diana umřela v Paříži v tunelu poblíž Eiffelovce u Ohně Svobody, který darovaly Spojené státy Americké Francii za návrh sochy Svobody pana Eiffela. Za sochu Svobody jim také dala Amerika mnohem menší sochu Svobody.
Královna Alžběta druhá patří mezi nejbohatší na celém světě, byla dokonce nejbohatší žena v Británii. V posledních letech ji předběhla slavná spisovatelka o malém čaroději Joanne Katleen Rowlingová. Její příběh je legendou, z chudoby se dokázala vyšplhat tak vysoko za pomoci Harryho Pottera. Vychovává jednu dceru, Jessicu a je rozvedená. Harry Potter, opravdu nejznámější knížka na světě, čtou jí malí i velcí. Vyšlo šest dílů v několika jazycích a všichni příznivci se těší na sedmé a bohužel poslední pokračování ságy Harryho Pottera. Sedmý díl vyjde 21.července 2007.

Simple Plan

5. dubna 2007 v 13:22 | Liz |  texty
Simple Plan - Untitled
I open my eyes
I try to see but I'm blinded
By the white light
I can't remember how
I can't remember why
I'm lying here tonight
And I can't stand the pain
And I can't make it go away
No I can't stand the pain
How could this happen to me?
I made my mistakes
Got no where to run
The night goes on
As I'm fading away
I'm sick of this life
I just wanna scream
How could this happen to me?
Everybody's screaming
I try to make a sound
But no one hears me
I'm slipping off the edge
I'm hanging by a thread
I wanna start this over again
So I try to hold onto
A time when nothing mattered
And I can't explain what happened
And I can't erase the things that I've done
No I can't
How could this happen to me?
I made my mistakes
Got no where to run
The night goes on
As I'm fading away
I'm sick of this life
I just wanna scream
How could this happen to me?
I've made my mistakes
Got no where to run
The night goes on
As I'm fading away
I'm sick of this life
I just wanna scream
How could this happen to me?

Roxette2

5. dubna 2007 v 13:20 | Liz |  texty
Roxette - A Thing About You
I pick up the phone, I'm dialing your number
while I pray you're at home, at home and alone
'cause I can't function on my own
And I'll never stop believing
The reapwork is done. You are the one
The radio is on but sound is all gone
And I wanna walk out in the sun
But lately that's been very hard to do
I've got a thing about you
And I don't really know what you do
'cause I've got a thing about you, hey you
I pick up the phone, I'm dailing that number
And my heart like a stone waits for the tone.
Oh, I can't make it on my own,
And I'll never stop believing.
I know what is right and this is so wrong
Alone in my bed, better off on my own
The TV is on, but the colours are gone
And lately you've been painting my world blue
I've got a thing about you
(I've got a thing about you)
And I don't really care what you do
I've got a thing about you
(I've got a thing about you)
Hey you
I've got a thing about you
I've got a thing about you-ou-ou-ou
Lately you've been painting my world blue
I've got a thing about you...
I've got a thing about you...
And I don't really know what to do

Roxette

5. dubna 2007 v 13:20 | Liz |  texty
Roxette - June Afternoon
Didn't I tell you everything is possible in this deja vu?
Try the river boat, the carousel, feed the pigeons, Bar-B-Q.
Look at all the people, happy faces all around.
Smiling, throwing kisses, busy making lazy sounds
It's a bright June afternoon, it never gets dark.
Wah-wah! Here comes the sun.
Get your green, green tambourine, let's play in the park.
Wah-wah! Here comes the sun
Some folks are on blankets, slowly daydreaming
and reaching for their food.
Let's go buy an ice-cream and a magazine with an attitude
and put on a cassette, we can pretend that you're a star
cos life's so very simple just like la-la-la
It's a bright June afternoon...
There's a painter painting his masterpiece.
There are some squirrels jumping in the trees,
There's a wide-eyed boy with a red balloon.
All my life I've longed for this afternoon.

Peha2

5. dubna 2007 v 13:19 | Liz |  texty
Peha - Za Tebou
Nado mnou nebo, ktoré v duchu preklínam
V odraze hviezd vidím, jak sme každý sám
Vietor s lístím si nás splietol rozfúkal
oboch do iných strán.
V očiach mám piesok, ten mi slzy ukrýva
Hľadám ťa tam, kde dávno nebývaš
Prúd rieky nás zmietol, odplavil
oboch do iných strán.
V búrkach, ktoré vedia rozhýbať zem
(keď v chladnom daždi stojím)
Ďalej kráčať sama už nemôžem.
R: Za tebou, za tebou, tú správu pošlem v krídlach anjelov
Za tebou, za tebou, tú správu pošlem v krídlach anjelov
V búrkach, ktoré vedia rozhýbať zem
(keď v chladnom daždi stojím)
Ďalej kráčať sama už nemôžem.
Nado mnou nebo, ktoré v duchu preklínam
V odraze hviezd vidím, jak sme každý sám
Vietor s lístím si nás splietol rozfúkal
oboch do iných strán.
V búrkach, ktoré vedia rozhýbať zem
(keď v chladnom daždi stojím)
Ďalej kráčať sama už nemôžem.
R: Za tebou, za tebou, tú správu pošlem v krídlach anjelov
Za tebou, za tebou, tú správu pošlem v krídlach anjelov
Za tebou, za tebou, tú správu pošlem v krídlach anjelov
Za tebou, za tebou, tú správu pošlem v krídlach anjelov
V búrkach, ktoré vedia rozhýbať zem
(keď v chladnom daždi stojím)
Ďalej kráčať sama už nemôžem.

Peha

5. dubna 2007 v 13:19 | Liz |  texty
Peha - Spomaľ
Za niečím krásnym
tak rýchlo ako sa dá
do tvojich básni
márne rým hľadám

Za niečím zvláštnym
do záhrad kde nie je kríž
kam sa to blázniš
nestíham s tebou ísť

Spomaľ máš privysokú rýchlosť
vnímam ju len šiestym zmyslom
máaaam závrat
náhlim sa po tvojom boku
a mám už dosť zbyťočných pokúť
máaaam sa báť?

Za niečím stálym
tak rýchlo ako to dá
sa všetko máli
aj napriek výhodám

Za niečím bájnym
do záhrad kde nie je kríž
kam sa to blázniš
nestíham s tebou ísť

Nickleback

5. dubna 2007 v 13:18 | Liz |  texty
Nickelback - Far Away
This time, This place
Misused, Mistakes
Too long, Too late
Who was I to make you wait
Just one chance
Just one breath
Just in case there's just one left
'Cause you know,
you know, you know
[CHORUS]
That I love you
I have loved you all along
And I miss you
Been far away for far too long
I keep dreaming you'll be with me
and you'll never go
Stop breathing if
I don't see you anymore
One my knees, I'll ask
Last chance for one last dance
'Cause with you, I'd withstand
All of hell to hold your hand
I'd give it all
I'd give for us
Give anything but I won't give up
'Cause you know,
you know, you know
[CHORUS]
So far away
Been far away for far too long
So far away
Been far away for far too long
But you know, you know, you know
I wanted
I wanted you to stay
'Cause I needed
I need to hear you say
That I love you
I have loved you all along
And I forgive you
For being away for far too long
So keep breathing
'Cause I'm not leaving
Hold on to me and, never let me go

Atomic Kitten

5. dubna 2007 v 13:15 | Liz |  texty
Atomic Kitten - The Tide Is High
Never give up, never give up
The tide is high but I´m holdin´ on
I´m gonna be your number one
I´m not that kinda girl
Who gives up just like that
Oh, no
It´s not the things you do
That tease and hurt me bad
But it´s the way you do
The things you do to me
I´m not that kinda girl
Who gives up just like that
Oh, no
Chorus:
The tide is high but I´m holdin´ on
I´m gonna be your number one
The tide is high but I´m holdin´ on
I´m gonna be your number one
Number one, number one
Part 1:
Every girl wants you to be her man
But I´ll wait right here
Till it´s my turn
I´m not that kinda girl
Who gives up just like that
Oh, no
Chorus . . .
Number one, number one
Gotta hold on
Part 2:
Everytime that I get the feeling
You give me something to believe in
Everytime that I got you near me
I know the way I want it to be
But you know
I´m gonna take my chance now
I gonna make it happen somehow
And you know I can take the pressure
A moment´s pain
For a lifetime´s pleasure
Part 1 & Chorus & Part 2
The tide is high but I´m holdin´ on
I´m gonna be your number one

2. Trapas

4. dubna 2007 v 18:59 | Liz |  Sněžné prázdniny
2. kapitola
Trapas
"Tak na co půjdem?"zeptala se Kate před kinem. Touto otázkou otevřela dloouhou diskuzi o tom na co půjdou, každý chtěl samosebou na něco jiného. Eileen navrhovala komedii Freaky Friday, Kate chtěla jít na Startrek. Strašně milovala sci-fi. James ukončil diskuzi tím, že koupí lístky a půjdou na to co vybere on. Holky okamžitě zmlkly, když slyšely, že to jejich kamarád zaplatí a podřídily se tedy Jamesovi. James koupil lístky na thriler Shelter. "Ty jsi se zbláznil, thriler??" byla první reakce Eileen. Kate jí šťouchla do žeber a šeptla:"Pššt, pamatuj, slíbily jsme to, a koneckonců to zaplatil..." "Dobrá, tedy jdeme...ale chci velkej popkorn a velkou kolu...." přistoupila na Jamesův návrh. Koupili si popkorn, kolu a vešli do sálu. Byl poloprázdný a všichni tři se posadili do poslední řady uprostřed - nejlepší místa v kině. James si film vyloženě užíval, určitě nelitoval peněz, hltal ho i s detaily a nevnímal výkřiky Kate. Když skončil film, rozsvítili světla a chtěli odejít, všimli si, že se Eileen někam vytratila... "Kate, nevíš kam šla?" zeptal se James. "Nevím, ale jestli ještě někdy půjdeme do kina, nebude sedět na kraji..." odpověděla Kate a vztekle kopla do sedačky předsebou. Ozvalo se hlasité "AU", až se zbytek sálu otočil směrem k nim.... Kate zrudla, protože se na ní díval její oblíbenec a nemohla se sto pohnout. James si nevšímal civějících lidí, kteří taky odcházeli ze sálu a šel se podívat do řady před nimi. Došel až k sedačce, do které Kate kopla, sklonil se a začal se hlasitě smát. Kate zrudla ještě víc. A z pod sedačky se pomalu soukala Eileen a k Jamesovi se přidali všichni ze sálu. Když vyšli z kina a James se dostatečně vysmál zeptal se s úšklebkem: "Prosim tě, Eileen, co jsi dělala pod tou sedačkou??" "Mno, byl to děsnej film už na něj nepůjdu, ze začátku byl v pohodě, to jsem strach ještě zajídala popkornem a zapíjela kolou, prostředek taky ušel, ten jsem strávila na záchodě....to víš, měla jsem hoooodně koly, no a i popkornu, jen na konec mi nic nezbylo, zpočátku jsem měla zavřený oči a zakrytý uši, ale pak se to nedalo vydržet tak jsem sklouzla pod sedačku....."odpověděla Eileen a zarděla se. James se zase rozesmál, ale Kate ho takovou silou žďouchla do žeber, že přestal. "Myslím Eileen, že filmy budeš vybírat ty, usmála se Kate, "jo a taky si byla mnohem lepší než celý film, bavil se na tvůj účet celej sál, jenom jsem na tebe hooooodně naštvaná, protože Jack už se mnou asi nikdy nepromluví, fakt díky Eileen..." Eileen zamumlala jen něco jako omluvu a cestou domů už nepromluvili. Teprve až u Eileenina baráku se Kate zeptala Jamese:" Poslyš, kde je Lucas? Proč nebyl dneska ve škole?" "No, psal mi že má angínu nebo co...."odpověděl James "Aha, půjdeme ho navštívit?" zeptala se Kate s nadějí. "Jsi blázen Kate???" řekla Eileen, "Copak chceš bejt taky o prázdninách nemocná??" "Já bych k němu zašel." řekl James. "Mno, tak si jděte, hodně štěstí, já nejdu, už jsem měla bejt dávno doma, jedeme na chatu....doufám že aspoň tam bude sníh" oznámila Eileen kamarádům. Tak se rozloučili, popřáli si pěkné prázdniny a odešli každý jinam, Eileen domů a James s Kate k Lucasovi......

1. Konec školy

1. dubna 2007 v 17:02 | Liz |  Sněžné prázdniny
1.kapitola
Konec školy
Byl pátek. Ke všemu úmorná hodina matematiky a žádný sníh venku za okny. I když už byla půlka zimy v trapu. Ve třídě se nuda dala krájet, bylo slyšet jen škrábání křídy na tabuli a monotónní hlas jejich profesorky. Každý čekal až zazvoní a bude moct jít ven. Jelikož byla hodina matematiky ten den poslední a všichni se těšili na zasloužilé prázdniny. Najednou přeletěl zmuchlaný papírek celou třídu a pořádný žďuchanec do žeber probudil Eileen z jejích úvah. "Co je?" sykla na Kate, která seděla vedle ní. "Nic, jen ti přišel dopis..."zašeptala nepřítomně Kate a zase poslouchala profesorku o kombinatorickém pravidle součinu. Eileen dopis otevřela a začala si pro sebe číst. V dopise stálo:
Eileen, nechcete jít s Kate po škole do kina? James
PS: Chápeš tu kombinatoriku?:(
"Sst, co ti kdo píše?" zeptala se Kate ale stále neodtrhla oči od výkladu. "James nás zve do kina a nechápe kombinatoriku..."sdělila Eileen své kamarádce a naškrábala odpověď:
Jasně, že půjdem!
No a kombinatorika teď neni důležitá, nic nepíšem, ne?:))
"Mimochodem, měla bys dávat pozor, protože já ti to vysvětlovat nebudu" šeptla Kate. "Nemusíš se obětovat, zvládnu to!"odsekla Eileen, poslala dopis Jamesovi a konečně se souustředila na výklad. Za pět minut se ozval zvonek oznamující konec vyučování. "Takže nezapomeňte si zopakovat celou kombinatoriku, hned po prázdninách si napíšeme test... a nezapomeňte na úkol!" oznámila třídě profesorka matematiky do největšího frmolu a shonu, který odstartoval zvonek.
"Co jsi to říkala??" zeptal se James Eileen, když vycházeli ze školy stejně jako všichni ostatní. "Co jako, že nebudem nic psát? Tak promiň... " odpověděla Eileen tvrdohlavě. "Jo je to nefér, vložila se do hovoru Kate, máme prázdniny a místo aby jsme se bavili a užívali se budem šrotit kombinatoriku...ach jo..."vydechla Kate "No jistě jenže pokud jsi si nevšimla není tu sníh, he!" poznamenal James.

Král Šamanů/ Shaman king

1. dubna 2007 v 12:19 | Liz |  texty
Shaman king lyrics
Look around you, look beyond,
You can make an unbreakable bond,
The world around you is not what it seems,
It's all revealed beyond your wildest dreams!


So many things I never could see,
So many choices falling on me,
Could it be my destiny to be shaman king?


Shaman king
To be shaman king
Shaman king
If your spirit is strong,
You could be the one


(Instrumental)


I could look at the world in a different light,
And I know what it takes to make it right!
And I won't give up the fight, to be Shaman King!

Shaman King!