Září 2006

->Piráti z Karibiku 2<-

28. září 2006 v 13:40 Čtenářský deník
Piráti z Karibiku 2 - Truhla mrtvého muže, je pokračování Pirátů - Prokletí černé perly. Tvůrci filmu plánovali již od začátku že Piráti budou trilogie. A Jednička, měla být zkušební díl. Tudíž pokud by se líbil, budou další díly a pokud ne, navždy by se vědělo pouze o Pirátech a černé perle.
A nyní stručný obsah filmu:
Na začátku filmu se má Elizabeth Swann vdávat za Willa Turnera. Svatbu jim překazí britská policie, která vydala zatykač na kapitána Jacka Sparowa, za pirátsví, ale i na Willa s Elizabeth, že pomáhali utéct Jackovi. Dokonce vydali zatykač i na pana Norringtona, avšak ten utekl z Port Royal již před několika měsíci. Will a Elizabeth se octli ve vězení. Později Lord nabídne Willovi, že když přinese Jackův kompas (ten co neukazuje sever), tak budou Will i Elizabeth volní. Mezitím Jack a jeho posádka Perly zastavily u jednoho ostrova a Jack vzal papír s nakresleným klíčem. Kvůli tomu se nepohodne se svojí posádkou, která myslela, že Jack přinese poklad - No jo Piráti. Ale zpátky k Willovi - Ten musí honem rychle najít Jacka, aby osvobodil sebe a Elizabeth. Rozhodne se, že začne hledat v Tortuze. Tam ovšem Jack není. najde ho u opuštěného ostrova, kde žijí lidožraví domorodci a Jack je jejich šamanem. Domorodci Willa zajmou a uvězní spolu s ostatními piráty, do velkých klecí z kostí. Díky Willovi se osvobodí a utíkají před všemi domorodci. Tím získal Jack šanci i na svůj útěk, protože si ho chtěli uvařit. Nakonec z hrozného ostrova utečou, potkají dva piráty (ty z prvního dílu, jak se převlékli za ženský na tom člunu), a odlákají domorodce hlídacím pejskem z Port Royal, kterého sem dovedli ti piráti.
Na Perle se střetnou s lodí Davyho Jonese a ten vyčte Jackovi že mu dluží za pronájem Černé Perly. Jack musí na vykoupení své duše sehnat 100 duší. A Will zůstává vězněm na lodi Davyho Jonese. Tam se setkává se svým otcem Billem Tkaničkou Turnerem. S jeho pomocí vezme Davy Jonesovi ten klíč, co je na tom papíře, co vzal Jack.
Elizabeth s pomocí svého otce utíká z vězení a na vlastní pěst hledá Willa. Setkává se s Norringtonem a spolu s ním stane na lodi Jacka Sparrowa. Jack díky Elizabeth našel ostrov co hledal. A tam našli truhlu Davy Jonese s jeho srdcem. V tom se tam objevil i Will. Protože Will chtěl truhlu na to aby osvobodil svého otce, Jack si chtěl zachránit krk a Norrington to chtěl pro Lorda v Port Royal, tak začala bitka s meči...
Zatímco si vyřizovali účty, zmocnili se truhly ti dva Piráti. Naštěstí je Elizabeth zastavila. Ale nějak se o tomto ostrově dozvědědli piráti Davy jonese a začali pronásledovat Piráty a Elizabeth.
Nakonec odemknul truhlu Jack, srdce schoval do sklenice s hlínou od čarodějnice. A šel bojovat. Norrington si všimnul co Jack udělal a srdce si dal pod kabát.
Na odlákání pirátů, aby mohli Jack a spol odjet z ostrova, vzal Norrington truhlu (bez srdce) a odlákal tak Jonesovy piráty.
Pak se ještě Jack s posádkou střetl s Jonesovou lodí a bojovali spolu. Jones se "vzdal" a poslal na Černou Perlu Krakena. Krakena na chvíli porazili ale pak museli opustit loď. Jack na lodi zůstal připoután kvůli Elizabeth.
Nikdo neví jak skončil Kapitán Jack Sparrow a jeho milovaná Perla, protože ji Kraken potopil...
Na konci filmu se záhadně objeví tajuplný kapitán - Barbosa!!
Doporučuji to zkouknout:-)))

->Romeo a Julliet<-

27. září 2006 v 22:01 Čtenářský deník
Autor: William Shakespeare
Stručný obsah:
Ve Veroně žily dva znepřátelené rody. Rod Monteků a Kapuletů. Romeo, který byl z rodu Monteků jse se svými přáteli dostal na ples Kapuletů, kde se zamiloval do Kapuletovy dcery Julie. Julie jeho lásku opětuje a oba přemluví kněze Vavřince, aby je tajně oddal. Druhý den dochází k pouliční šarvátce, při které Tybalt zabije Romeova přítele Mercuccia. Při dalším setkání vyprovokuje Tybalt Romea k boji. Ten ho však zabíjí a je vyhoštěn z Verony. Rodiče Julie chtějí aby se provdala za mladého šlechtice Parise. Julie však zůstává věrná Romeovi, a proto se uchyluje k Vavřincovi a žádá ho o pomoc. Vavřinec jí proto dává tekutinu, po jejímž vypití vypadá dva dny jako mrtvá. V den svatby s Parisem, Julie vypije tekutinu a je pohřbena v hrobce Kapuletů. Vavřinec posílá Romeovi zprávu, ale posel není vypuštěn z města. Než Vavřinec sehnal nového posla, dostal se k Romeovi sluha baltazar, který neví nic o tajném plánu a řekne Romeovi, že Julie je mrtvá. Romeo odjíždí k hrobce Kapuletů. Tam se setká s Parisem, kde ho po potyčce zabijí. Když Romeo vejde do hrobky a vidí mrtvou Julii, zatouží zemřít po jejím boku a vypije prudký jed. V té chvíli se probouzí Julie. Když vidí mrtvého Romea, probodne se jeho dýkou. Nad mrtvými milenci si podali ruce představitelé Monteků a Kapuletů. To znamená mír mezi oběma rody.
Hlavní myšlenka: - Boj mladého člověka o právo rozhodovat si sám o svém vlastním životě a osudu. Autor si přál, aby Anglie žila v míru pod vládou humanistických ideálů. Aktuální v každé době je to, že láska spojená s nenávistí plosí zlo.
Hlavní postavy: - Romeo - upřímě miluje Julii, montek, je oddaný pro ni vše obětovat, tedy i život
- Julie - hezká, chytrá, staečná, oddaná dívka, bojuje za své právo na lásku a život
- Tybalt - Juliin bratr, zabil Mercuccia, zabit Romeem
- rváč Mercuccio - Výmluvný, chytrý, Romeův přítel
- Juliina chůva - lidová postava
Vlastní hodnocení:
Drama se mi velmi líbilo, protože obdivuji hluboký cit Romea a Julie, tak jak ho Shakespeare popsal. Děj je napínavý a konec velmi tragický. Dramat jsem příliš mnoho nepřečetla, ale i přesto toto drama patří mezi ta, které jsem si docela s chutí přečetla. Měla jsem i možnost vidět filmové i divadelní ztvárnění tohoto pozoruhodného díla. Tyto formy byly pro mě přece jen zábavnější a zajímavější.
William Shakespeare je pro mě nejvýznamnější a nejzajímavější renesanční spisovatel. Svoje díla napsal ve dvou životních obdobích, která se odrazila v dílech. V době, kdy se cítil šťastný a spokojený, psal komedie, v opačném případě napsal řadu tragédií. Je zajímavé, že i v současnosti, kdy od doby, když Shakepeare žil, uplynulo tolik let, témata, zápletky i životní situace postav jeho děl jsou stále aktuální a že si čtenáři , či diváci stále odnášejí odpovědi na některé základní životní otázky a na řešení svých problémů.